UAB „Vitameda“: sektoriaus ateitis priklauso nuo valstybių sienų atvirumo

UAB „Vitameda“, darbo aprangos ir asmens apsaugos priemonių gamintoja ir tiekėja, per pirmąjį karantiną uždarę gamybos cechą net kelis kartus, atsinaujino, persiorientavo ir sukūrė naują liniją. Anot įmonės vadovo Kęstučio Jociaus, tolesnė viso aprangos ir tekstilės sektoriaus ateitis priklausys nuo Lietuvos politikos ir pasaulio valstybių sienų atvirumo. Be to, itin opia problema tampa ir darbuotojų trūkumas.

Paklaustas, kaip bendrovė išgyveno pandemiją, K. Jocius teigia, kad situacija privertė priimti greitus sprendimus ir persiorientuoti.

„Pradėjome gaminti medžiagines apsaugines veido kaukes. Intensyviai ties tuo dirbome 3 mėnesius pirmojo karantino metu, buvo išties sėkmingas periodas. Nuslūgus pirminiam dideliam klientų srautui, pasijautė užsakymų trūkumas, teko pusę metų dirbti su dalinėmis prastovomis. Šis valstybės paramos mechanizmas padėjo sudėtingu laikotarpiu išlaikyti turimus darbuotojus. Be kita ko, dėl COVID-19 susirgimų įmonėje buvome cechą uždarę du kartus po dvi savaites.

Šie metai jau lengvesni, susigyvenome su pandemija, išmokome saugotis, įvedėme daugiau saugumo reikalavimų. Neaiški kol kas išlieka tik ateitis – neaišku, ar galėsime gauti subsidijas, jei visa gamyba vėl stos, neaišku, ar vėl bus įvestas karantinas, ar, pavyzdžiui, kinai nepasiūlys mūsų produkcijos už patrauklesnę kainą“, – patirtimi dalinasi UAB „Vitameda“ vadovas.

Sistemų modernizavimas padėjo pagerinti gaminių kokybę

Nors įmonės gamybinė veikla ir buvo dalinai paralyžiuota, turėtas laikas išnaudotas gamybos mechanizmų modernizavimui. Per karantininius metus su Europos Sąjungos fondų pagalba UAB „Vitameda“ automatizavo medžiagų sukirpimo, klojimo, transportavimo gamybos linijas.

„Savo gamybos mechanizmus atnaujinome 100 procentų, padidėjo ir gamybinės patalpos. Šiuo metu turime užsakymų keliems mėnesiams į priekį. Matome, kad sistemų automatizavimas tikrai pasiteisino – galima užsakymus atlikti greičiau ir kokybiškiau. Perėjome į kitą kokybės lygį.

Taip pat daug dėmesio skyrėme naujų produktų kūrimui, audinių paieškai. Mūsų sukurta nauja drabužių linija sėkmingai parduodama Lietuvoje ir Latvijoje. Į artimesnes valstybes paprastai eksportuojame jau pagamintą produkciją, į tolimesnes – siuvimo paslaugas. Pardavimai į kaimyninę Latviją šiuo metu ženkliai išaugę.“, – pasakoja K. Jocius.

Anot jo, nuo šių metų kovo pardavimai išaugo ir kol kas nemažėja. „Jei valstybė leis visiems sektoriams dirbti, mes taip pat turėsime darbo. Tikimės, kad tokia situacija išliks ir toliau. Dabar susiduriame su nauja problema – darbuotojų trūkumu. Be to, pabrango ir žaliavos, todėl esame priversti peržiūrėti rinkodarą ir didinti kainas. Daugelis mažų siuvyklėlių jau užsidarė. Manau, kad šis procesas tęsis ir toliau – gaminti pas mus išlieka gana brangu, kitos valstybės turi galimybę pasiūlyti panašią kokybę už mažesnę kainą“, – sako bendrovės vadovas.

arrow