„Valstiečių laikraštyje“ – LATIA komentaras apie aprangos ir tekstilės verslą

Publikacijoje teigiama, kad pandemijos metu įvairių sunkumų patyrė tiek lietuviškos, tiek užsienio kapitalo įmonės, Lietuvoje siuvančios eksportui.  Kai kurios įmonės persiorientavo ir, pavyzdžiui, vietoje sportinių drabužių pradėjo siūti apsaugines veido kaukes. Tuo tarpu patiems siuvėjams ir giminiškų profesijų atstovams situacija darbo rinkoje išties palanki – per du šių metų mėnesius įregistruotos 785 laisvos darbo vietos.

LATIA prezidentas Kęstutis Daukšys, komentuodamas susiklosčiusią situaciją, teigia tikintis, kad 2021-ieji taps pozityvesnių tendencijų metais.

„Rinka šiuo metu susiduria ne su vienu iššūkiu. Pandemijos laikotarpiu gerokai pasikeitė aprangos ir tekstilės įmonių prekybos kanalai, o tai reikalauja aktyvaus prisitaikymo prie dabartinės situacijos. Reikia pastebėti, kad tekstilės ir aprangos įmonių sėkmė priklauso nuo įmonės veiklos rūšies ir nuo to, kiek ją paveikė pandemija – yra bendrovių, kurių veiklą pilnu pajėgumu riboja darbuotojų stoka dėl viruso protrūkių tarp darbuotojų ar dėl tėvų, kurie pasiima nedarbingumo pažymėjimą prižiūrėdami vaikus, per pandemiją besimokančius namuose“, – laikraščiui teigė K. Daukšys.

arrow