Misija į tarptautines parodas Techtextil ir Texprocess bei simpoziumus Techtextil ir Avantex

2013 06 27

Į misiją buvo suorganizuota 10 asmenų, Technologinės platformos narių misija į Frankfurtą prie Maino, Vokietija aplankyti parodas Texprocess, Techtextil ir dalyvauti Avantex ir Techtextil simpoziumuose. Misijoje dalyvavo: Kauno technologijos universiteto Dizaino ir technologijų fakulteto dekanė prof. Eugenija Strazdienė,  prodekanės doc. Kristina Žukienė ir doc. Vaida Jonaitienė bei įmonių atstovai: Olesia Iščiuk  UAB „Linas apdaila“ inžinierė technologė,  Edita Sabockytė-Skudienė Vilniaus dizaino kolegijos Mados dizaino katedros vedėja, Šarūnas Jurcius UAB  „Imlitex Textile“ pardavimų vadovas, Tomas Karčiauskas UAB „Audėjas“ technikos ir gamybos departamento direktoriaus pavaduotojas, Liudmila Liumarovienė  UAB „Rožė“ vyr. technologė,  Diana Kvalkauskaite  AB „Utenos trikotažas“ marketingo vadovė, Vydas Damalakas, UAB „Omniteks“ komercijos direktorius.

Misijos tikslas: aplankyti parodas Texprocess, Techtextil, sudalyvauti Avantex ir Techtextil simpoziumuose, surinkti aktualią informaciją, žinias ir naujienas bei panaudoti jas Lietuvos tekstilės technologijos platformos veiklos skatinimui ir praplėtimui.

Parodų dalyviai: Parodų rūmų MESSE FRANKFURT duomenimis,  naujausius produktus ir inovacijas parodoje pristatė  1322 dalyvių iš  48 šalių.

Trumpas aprašymas.  Techtextil ir Texprocess parodų bei Avantex  ir Techtextil simpoziumų metu buvo pristatytos sumanios aprangos  ir  techninės  tekstilės pramonės inovacijos, demonstruojama pažangi gamybinė įranga, technologijos ir paslaugos, naujausi aprangos ir tekstilės pramonės šakų IT ir logistikos sprendimai. Parodą aplankė 40 000 lankytojų  iš 113 šalių (Italijos, Prancūzijos, Turkijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Rytų Europos ir kitų šalių.)
Parodų metu buvo susipažinta su naujienomis ir tendencijomis pasaulinėje techninės tekstilės ir pažangios aprangos gamybos rinkoje. Pvz., parodose buvo pristatyti poliuretaniniai siūlai, kurie yra skirti dažyti jau pasiūtą gaminį. Siuvimo siūlai nusidažo ta pačia spalva kaip ir audinys, gaminio siūlės netrūksta, nes siūlės yra tokios pat elastingos kaip ir audinys. Šveicarų kompanija „Forster Rohner AG” pristatė mokslo inovacijų taikymo pramoninėje (masinėje) gamyboje pavyzdį, pateikiant galutinį produktą bei vartotojo reakciją. Ši įmonė gamina funkcinę tekstilę panaudojant siuvinėjimo techniką. Parodos metu įmonė demonstravo korsetą, kuriame integruota 50 miniatiūrinių LED lempučių, įterptų siuvinėjimo būdu. Ši inovatyvi tekstilės apšvietimo technologija pavadinta « E – broidery TM ». Taip pat parodoje buvo pristatyti audiniai, kurie yra padengti specialia keramika, skleidžianti infraraudonųjų spindulių spinduliuotę, dėl ko žmogaus kūne pagreitėja kraujo tekėjimas ir suaktyvėja baltųjų kraujo ląstelių funkcija, pagerėja medžiagų apykaita, praplečiamos kraujagyslės, mažinamas skausmas, paspartinamas audinių gijimas.

Vizito metu susipažinta su gerąja patirtimi inovacijų, kilusių mokslo institucijose pritaikymu realioje gamyboje „real life project“, t.y. mokslo institucijų bei mados dizaino srities įmonių glaudus bendradarbiavimas, diegiant naujas technologijas bei kuriant inovatyvių produktų dizainą. Tyrimų institutas EMPA pristatė ultra plonas membranas bei jų taikymo tekstilės pramonėje galimybes, siekiant pagerinti specifines tekstilės savybes. Taip pat membranų ir tekstilės medžiagų  lazerinį sujungimą bei intelektualių drabužių sistemų kūrimą.
Parodos metu misijos dalyviai ieškojo naujausių įrengimų ir technologijų, naujų verslo partnerių,  žaliavų ir technologijų tiekimui. Taip pat aprangos gamybos įmonių atstovai aptarė ir  išsprendė problemas, kylančias gamybos metu tiesiogiai su partneriais –  gamintojais,  be tarpininkų ar pardavimų agentų.  Vyko esamų verslo kontaktų  gerinimas bei naujų kontaktų paieška, taip pat pasinaudota galimybe palyginti įrangos kainas ir kokybę tarp skirtingų gamintojų. Bendraujant su užsienio tyrimo institutų specialistais įgytos naujos žinios apie galimybes išvengti siūlų ir siūlių susitraukimo.
Po užmegztų verslo kontaktų tikimasi inovacijas įdiegti ir Lietuvos gamyboje: naujausius skaitmeninio marginimo įrenginius, kišenių rėmelių siuvimo automatus, kurie leidžia keisti atstumą tarp adatų. Tokiu būdu tą pačią mašiną galima naudoti įvairių pločių kišenėms siūti. Planuojama įsigyti automatą smulkių klostelių siuvimui, kuris sumažintų gamybos kaštus iki 10 kartų, specialias plokšteles lyginimo stalui, kurios gali pakeisti stalo paviršių iš lygaus į išgaubtą. Tokiu būdu nekeičiant viso įrenginio ir neperkant naujo, galima koreguoti stalo paviršių ir lyginti įvairaus kirpimo gaminius. Taip pat planuojama gamyboje pritaikyti naujas ir labiau ekologiškas antimikrobines apdailas, pagreitinti ir palengvinti darbą,  įsigyjant įvairius smulkius pagalbinius prietaisus siuvimo gamybai bei gaminių pakavimui.

Išvados, siūlymai: Integruojant Lietuvos Tekstilės technologinę platformą į Europos aprangos ir tekstilės technologinės platformos veiklą yra būtina pastoviai dalyvauti Texprocess, Techtextil parodose bei dalyvauti jų metu organizuojamuose seminaruose Avantex bei Techtextil, nes tai yra pagrindas ne tik kontaktų užmezgimui, bet ir naujų idėjų bei patirties pasikeitimui. O tai yra labai svarbu siekiant sėkmingai dalyvauti būsimose Bendrosios programos Horizon 2020 veiklose, rengiant su užsienio partneriais bendrus tarptautinius MTEP projektus. Taip pat Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonėms plečiant savo veiklą bei ieškant naujų nišinių veiklos sričių.

Daugiau informacijos galite rasti oficialiose parodų svetainėse:

Texprocess

http://texprocess.messefrankfurt.com/frankfurt/en/besucher/willkommen.html

Techtextil

https://techtextil.messefrankfurt.com/frankfurt/en/besucher/willkommen.html

arrow