Tarptautinė konferencija: „Vilniaus mados konferencija: pasaulinės tendencijos” Spalio 17 d.

2014 09 25

Vilniaus mados konferencija: pasaulinės tendencijos

2014 m. spalio mėn. 17d. Vilnius, Lietuvos parodų ir konferencijų centras LITEXPO ,konferencijų salė 5.3.

Programa

Renginio laikas

10.30-11.00

Konferencijos dalyvių registracija

11.00-11.10

Sveikinimo kalba

11.15-12.45

Pagrindinis paranešimas

Ateities realybė:

Laiko dvasia (Zeitgeist)–Spalvos –Medžiagos. Pavasaris/ Vasara2016

Pranešėjas: Niels Holger Wien, Vokietijos  mados instituto DMI mados ir spalvų krypčių analitikas

12.45-13.30

Moteriški drabužiai – kūrybinės inspiracijos 2015/2016 rudens/ žiemos sezonui . Pagrindinės kryptys 2016 pavasariui/ vasarai

Pranešėja: Marie BAZIN, Carlin International (Prancūzija) eksporto vadovė

13.30-14.00

Pertrauka

14.00-14.45

Mados ateitis : naujos technologijos, pažangi tekstilė ir naujai iškylančios kryptys

Pranešėjas: Bradley Quinn , Stylus Fashion kūrybos direktorius  (Jungtinė Karalystė)

14.45-15.30

Šiaurės šalys – tvarios mados link : sumažinti, keisti kryptį, pasikeisti ir permąstyti

Pranešėja: Tone Skårdal Tobiasson, Šiaurės šalių mados asociacija (Norvegija)

15.30-16.10

Nuo mados antropologijos iki tendenciju prognozavimo

Marija Palaikytė: laisvai samdoma mados tendencijų prognozuotoja – analitikė

16.10-16.30

Konferencijos pabaiga

 

Dėkojame, kad dalyvavote!

 

Konferencijos pranešėjai :

Niels Holger Wien

Mados ir spalvų krypčių analitikas

Vokietjos mados institutas

 

 

“Kartu su leidykla Vokietijoje , besispecializuojančia mados informacijos srityje aš sukūriau spalvų ir medžiagų krypčių knygas. Čia taip pat susipažinau su šios leidyklos platinama Pantono spalvų sistema. Šiandieninė mano darbo sritis – nuo labai ankstyvo abstraktaus  spalvų krypčių numatymo lygmenį , taip pat sezoninių dizaino ir mados krypčių numatymo iki kompanijų produkcijos vizualizacijos ir paruošimo parodoms atsižvelgiant į to sezono mados kryptis. Dažnai pristatydamas spalvų ir medžiagų kryptis kompanijų kūrybiniams darbuotojams aš išplėtojau savitą vizualinės poetikos kalbą, skirtą ištransliuoti, parduoti žinia apie numatomus iššūkius. Būdamas krypčių analitiku ir spalvų ekspertu, bendradarbiaudamas su Kelne esančiu Vokietijos mados institutu DMI ir Ciuriche veikiančia Šveicarijos tekstilės asociacija aš tiriu ir sumanau, sukuriu ir pristatau sezoninių krypčių informaciją . Tiriant spalvas mano darbas apima seminarų ir kūrybinių diskusijų organizavimą, spalvų kortų kūrimą , o taip pat slavų krypčių laiko dvasios ir kultūros kontekste vystymą. DMI vardu aš atstovauju Vokietiją tarptautinėje spalvų krypčių formuotojų organizacijoje Intercolor. Mano, kaip mediatoriaus kompetencijas, sustiprina bendradarbiavimo krypčių tyrimo srityje patirtis“.

 „Mano pranešimo atsparos taškas – sociokultūrinis fenomenas, kuris formuoja savalaikę laiko dvasią ir įtakoja mus supančią gyvenamąją aplinką. Sekančiame žingsnyje šias laiko dvasios idėjas aš paverčiu spalvų žodžiais ir atmosfera pasinaudodamas modernaus dizaino, meno ir popkultūros elementais. Dar vėlesnis etapas apima įžvalgas  , susijusias su medžiagų kokybiniais aspektais, jų paviršiumi, struktūromis ir raštais – visa tai perteiksiu poetinio paveikslo kalba.  Pagaliau pateiksiu įžvalgas apie tai, kas įkvepia kūrybą – nuo meno ir dizaino iki pop ir skaitmeninės kultūros.

Visų mano paskaitų apie 2016 metų įžvalgas atspirties taškas – skubus Laiko dvasios- Zeitgeist fenomenas.

Mes neturime laiko. Mes ieškome šio prarasto laiko. Mes gyvename, dirbame ir bendraujame 21-ajame amžiuje, vykstant skaitmeninei revoliucijai. Skaitmeninė spauda leidžia sukurti gausybę bendravimo tinklų, pastovią prieigą, nesibaigiančius informacijos srautus, pastovai besikeičiančius vaizdus …

Šis greitis sukuria neįprasto vienalaikiškumo jausmą,  prie kurio mes turime pastoviais derintis. Optimizuodami savo gyvenimą ir darbą mes siekiame didesnio efektyvumo, bet mūsų fazinės ir psichinės galimybės nėra beribės. Tebesitęsianti skaitmeninė revoliucija keičia mūsų laiko nuojautą, mūsų laiko sampratą. Kokiuose skirtinguose laiko tarpsniuose ir tempe mes gyvename ? Ar ši skaitmeninė revoliucija sukuria naują didesnių greičių erą ? Ar ji keičia mūsų laiko pojūčius? 

Yra įprasta manyti, kad duomenys –tai ateities šaltinis. Gyvenimas skaitmeninėje erdvėje verčia mus lavinti savo pirminius pojūčius: mums reikia filtro , nukreipiančio į realybę su nesibaigiančia duomenų jungtimi.

Mes išmoksime atskirti duomenų realumą, įvertinti jų svarbą. Gebėjimas atskirti ir susilaikyti taps galimybe ir raktu į asmeninę laisvę. Dideli duomenys – kertinis žodis į futuristinę viltį, kuriantis nuojautą, kad daugiau duomenų reikš didesnį žinių bagažą, skaidrumą ir progresą.

Pastovi skaitmeninė būtis šalia ekranų ir protingų įrenginių taip pat skatina mūsų poreikį netikėtiems asmeniniams analoginiams susitikimams, skatina trokšti realių , prasmingų materialumo apraiškų, supratingumo„.

Marie BAZIN,

Eksporto vadovė

Carlin International (Prancūzija)

 

Carlin International – viena pagrindinių mados krypčių kompanijų pasaulyje. Pagrindinė kompanijos veikla – krypčių knygų leidyba, prekinio ženklo pozicionavimas, kolekcijų kūrimas , rinkodara.

 „ Pasibaigus pirmai paskaitos daliai, kuri skirta 2015/2016 rudens/žiemos sezono drabužių tendencijoms aptarti , mes nersime į 2016 pavasario/ vasaros sezono sūkurį. Pasaulyje , kuris verčia mus gyventi įtemptos paklausos sąryšyje su 4V reikalavimais ( greitis, tikrumas, apimtis ir įvairovė – angl. Velocity, Veracity, Volume and Variety), stebimas didėjantis poreikis patirti malonumą iš esminių gyvenimo aspektų.  2016 m. vasara bus įvardijama kaip mūsų gebėjimas susitaikyti su šiais teigiamais ir malonumą teikiančiais esminiais dalykais. Visi šie esminiai dalykai, į kuriuos atkreiptinas dėmesys, yra pateikiami mūsų 4 –iose sezono temose , nes jie tiesiogiai atspindi pagrindinių socialinių įvykių evoliuciją“

 

Tone Skårdal Tobiasson

Žurnalistė

Šiaurės šalių mados asociacija (Norvegija)

 

Tone Skårdal Tobiasson atstovauja Šiaurės šalių mados asociaciją.  Ji -žurnalistė, ilgą laiką dirbusi pagrindinio Norvegijos madų žurnalo vyr. redaktore. Šiuo metu aktyviai domisi mada, tiesa ne iš verslo, o iš sociologinės pusės. Yra parašiusi eilę knygų mados tema, paskutinė – apie vilną.

 „Peržengdami  mados tendencijų krypčių apibrėžtis mes leidžiamės į kelionę naujos mados paradigmos link. Dizainas, pritaikytas perdirbimui – tai nauji vaistai madai gydyti. Ekologinis aspektas kuriamas čia pat –vietoje. Kaip Šiaurės ir Baltijos šalys yra pasiruošę priimti šias antitendencijas ?“

 

Bradley Quinn

Kūrybos direktorius 

Stylus Fashion

(Jungtinė Karalystė)

Autorius, lektorius ir inovacijų konsultantas Bradley Quinn kompanijoje užima kūrybos direktoriaus pareigas kompanijoje Stylus Fashion – įmonėje, kuri atveria duris ir padeda vystyti koncepcijas įvairaus pobūdžio produktų gamintojams visame pasaulyje. Jis specializuojasi ateities įžvalgose mados pramonėje ir su ja susijusiose srityse. Prieš prisijungdamas prie Stylus Fashion komandos , jis vadovavo savo įkurtai konsultacinei kompanijai bei parašė 15 knygų / publikacijų , tokių kaip Technomada , Mados Architektūra , Ultramedžiagos, Tekstilės ateitys, Mados ateitys ir Tekstilės vizijos , kuriose pristatomos įkvepiančios įžvalgos apie mados plėtros ateitį . Bradley dėsto universitetuose visame pasaulyje ir dažnai prisistato konferencijose ir seminaruose. @bradleyquinnnnn

 Bradley Quinn pristato naują drabužių kartą – antrąją žmogaus odą, atliekančią tiek apsaugines, tiek ir aukštosiomis technologijomis valdomas funkcijas. Ateities drabužių ir tekstilės įkvėpimo šaltiniu bus neįprasti reiškiniai, naujas kompiuterinės įrangos dizainas ir besikeičiantys gamtos procesai.

 

 

Marija Palaikytė

Mados tendencijų prognozuotoja – analitikė

 

Marija Palaikytė yra laisvai samdoma mados tendencijų prognozuotoja – analitikė, mados žurnalistė. Šiuo metu gyvena tarp Lietuvos ir itališkos mados gimtine tituluojamos Florencijos, dirba mados industrijoje. Taip pat dėsto paskaitas Kazimiero Simonavičiaus universitete. Sėkmingai baigusi Vilniaus Universiteto kultūros istorijos ir antropologijos studijų programos bakalaurą bei prestižinio Tarptautinio Polimodos Instituto Florencijoje mados tendencijų prognozavimo magistrą.

arrow