Skaitmeninis produkto pasas – žaliąją ekonomiką skatinanti inovacija, kuri neišvengiamas palies aprangos ir tekstilės gamintojus

Ekologinio reglamento projekte Europos Komisija tekstilei skiria išties daug dėmesio. Šis sektorius yra įvardinamas kaip prioritetinis – tikslinėmis priemonėms užsibrėžta spartinti žingsnius tvarumo link.

Viena iš žaliąją ekonomiką skatinančių inovacijų, kuri neišvengiamai palies aprangos ir tekstilės gamintojus – skaitmeninis produkto pasas. Ši priemonė, tai visą gaminio gyvavimo laiką lydintis „dokumentas“, kuris QR kodo pagalba galės suteikti informaciją apie produkto sudėtį, pataisomumą, perdirbamumą ir kitus aspektus. Tai užkirs kelią pavojingos cheminėms medžiagoms, apribos mikroplastiko išsiskyrimą ir skatins perdirbimą.

Skaitmeninio produkto paso dėka, baigtinėje produkto gyvavimo stadijoje bus galima tiksliai identifikuoti gaminio sudėti, o ši informacija atriš rankas tekstilės gaminių perdirbimui.

Kol iki faktiškai privalomosios įgyvendinti direktyvos turime dar kelis metus – rekomenduojame ruoštis pokyčiams jau dabar. Tai padės išvengti nesklandumų.

EURATEX kolegų parengtame grafike galite susipažinti su projekto laiko grafiku ir kita svarbia informacija.

arrow