Apie mus

About us image

Apie LATIA

 

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) – verslo asociacija, siekianti stiprinti rinką, plėsti eksportą, asociacijos nariams sudaryti kuo palankesnes sąlygas vystyti savo veiklą.

Įkurta 1991 m., LATIA vienija daugiau kaip 100 narių – tekstilės, namų tekstilės, trikotažo, aprangos, siuvimo, apdailos, odos ir kailių, avalynės, prekybines įmones, prekiaujančias audiniais, drabužiais, aksesuarais, odos gaminiais, siuvimo ir tekstilės įrengimais, paslaugų įmones bei mokymo įstaigas. Asociacijos įmonėse narėse dirba virš 80 proc. sektoriaus dirbančiųjų.

Nuo 2015 metų LATIA aktyvi Europos aprangos ir tekstilės organizacijos (EURATEX) narė, tarptautinėje erdvėje atstovaujanti sektoriaus ir asociacijos narių interesus.

LATIA jau 29 metus organizuoja didžiausią Baltijos šalyse tarptautinę aprangos ir tekstilės įmonių parodą „Baltic Fashion&Textile Vilnius“, taip stiprindama sektoriaus prekybą tarptautiniu mastu.

Siekdama efektyviai prisidėti prie aprangos ir tekstilės sektoriaus Lietuvoje plėtros ir sėkmingos veiklos, nuo 2018 m. LATIA vysto 5-ių komitetų veiklą: darbuotojų pritraukimo ir švietimo, prekybos ir eksporto, viešųjų pirkimų, mažųjų įmonių bei normatyvinės aplinkos tobulinimo.

Misija

Stiprinti šalies aprangos ir tekstilės pramonės politiką, užtikrinti sektoriaus konkurencingumą tarptautiniu mastu.

Vizija

LATIA – aktyvi aprangos ir tekstilės verslo bendruomenė, formuojanti sektoriaus politiką, kurianti tinklus ir skatinanti pardavimus šalyje ir užsienyje.

Pagrindiniai veiklos tikslai:

 

 • Atstovauti sektoriaus ir LATIA narių interesus valstybinėse bei kitose
  institucijose, siekiant pozityvaus bendradarbiavimo bei dialogo, stiprinant aprangos ir tekstilės pramonės balsą šalies politiniame ir ekonominiame gyvenime.
 • Skatinti LATIA narių ir sektoriaus eksporto plėtrą.
 • Didinti įmonių konkurencingumą vietinėje bei tarptautinėje rinkoje.
 • Skatinti didesnę sinergiją tarp aprangos ir tekstilės įmonių bei mokslo
  institucijų.
 • Stiprinti LATIA pozicijas tarptautinėje politinėje bei ekonominėje erdvėse, keičiantis informacija su tarptautinėmis organizacijomis apie LATIA bei aprangos ir tekstilės sektoriaus veiklą šalyje.
 • Glaudžiau bendradarbiauti su kitomis Lietuvos verslo organizacijomis,
  užtikrinant sklandų sektoriaus verslo interesų atstovavimą.
 • Populiarinti asociacijos ir sektoriaus veiklą Lietuvoje ir užsienyje, formuojant sektoriaus bei jo įmonių palankų įvaizdį šalyje bei vystant sektoriaus produkcijos atpažįstamumą bei išskirtinumą tarptautinėje erdvėje.
 • Stiprinti sektoriaus skaitmeninimą ir technologijų taikymą jame.
 • arrow