#KalbaTekstilė | LATIA prezidentas Kęstutis Daukšys

Lietuvos aprangos ir tekstilės asociacijos prezidento pareigos ypatingai reiklios būti įdėmiai klausančiu ir girdinčiu tai, kuo ir kaip gyvena tekstilės sektorius bei kiekviena įmonė, kurios interesams atstovauja asociacija.

Nepraleidžiame progos ir #KalbaTekstilė rubrikoje kalbiname LATIA prezidentą Kęstutį Daukšį, kuris po pirmojo užduoto klausimo iškart sistemingai ir aiškiai suformulavo, kokie pagrindiniai iššūkiai šiuo metu kyla Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonėms.

„Visu pirma – mūsų, o kiek matome ir kitų sektorių, įmonės jau kuris laikas susiduria su žmogiškojo kapitalo trūkumu. Pramonės bendrovės be specialistų, profesionalių ir įgudusių darbuotojų yra mažavertės. Aprangos ir tekstilės sektoriuje tai ypač aktualu, nes tai eksportuojantis sektorius. Produktams atitinkantiems pasaulinius standartus būtini kvalifikuoti darbuotojai. Matome, jog atstovaujamoms įmonėms vis sunkiau pavyksta rasti naujų darbo jėgos resursų.

Tikimės, o ir imamės veiksmų tam, jog imigracijos bei užsienio piliečių įdarbinimas Lietuvoje būtų operatyvesnis ir paprastesnis. Kartais šie procesai tampa dideliu trukdžiu.“, – dalinosi asociacijos prezidentas.

Lenkdamas antrąjį pirštą pašnekovas įvardino kitą iššūkį, dėl kurio, tikėtina, nenustebs nė vienas Lietuvos pramonėje veiklą vykdęs verslas per pastaruosius metus. „Švelniai tariant – energetikos situacija šalyje nėra stabili. Paskutinieji metai kėlė begales iššūkių. Ne savo valia buvome privesti prie energetikos epochų sandūros. Forsuodami procesus turime persijungti į atsinaujinančios ir tvarios energetikos šaltinius. Tai kainuoja ir kainuoja daug. Bet, turbūt, didžiausias klausimas kyla, kai su tokiomis energetikos kainomis bandome išlikti konkurencingi eksporto rinkose. Džiaugiuosi matydamas, kad stiprios Lietuvos įmonės sugeba toliau vystyti ir auginti savo verslą net tokiomis sąlygomis.“ – sakė Kęstutis Daukšys.

Deja, bet spaudimas tekstilės įmonėms dėl tvarumą skatinančių sprendimų čia dar nesibaigia. „Bręsta ir greitu metu startuos daug klausimų keliantys projektai, kuriuos lems Europos sąjungos atsiunčiamos strateginės direktyvos. Bus diegiamas skaitmeninis produkto pasas, taip pat artėja Žaliųjų teiginių pagrindimo projektas. Artėja ir išplėstos Tvarių produktų reglamentavimo direktyvos, kurios dabar turės konkrečius reikalavimus perdirbto pluošto dalies reikalavimams, blukimo ir t.t. Tai projektai, kurie gali fundamentaliai keisti tai, kaip dirba Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonės“. – dėstė LATIA asociacijos prezidentas.

Nors iššūkių daug, tačiau pokalbis su asociacijos prezidentu turėjo ir nemažai pozityvios emocijos. „Turime kalbėti apie problemas ir iššūkius – toks mano ir visos asociacijos darbas. Kalbame viešai, uždaruose susitikimuose ar su Vyriausybės institucijomis. Mūsų įmonės stiprios – tikiu, kad viskas bus gerai.“ – pokalbį su šypsena baigė LATIA prezidentas Kęstutis Daukšys.
arrow