Pagalbos priemonės verslui: subsidijos ir finansinė pagalba nukentėjusioms nuo COVID-19 įmonėms

 

Vyriausybė ir Pagalbos verslui fondas nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms siūlo finansinę pagalbą. Vyriausybė verslui vienkartinių išmokų forma paskirstys 70 mln. eurų.

Antrojo paketo subsidijos labiausiai nukentėjusiems verslams

Vyriausybė patvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą subsidijų labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms koncepciją.

Išmokos apskaičiavimą labiausiai nuo pandemijos nukentėjusios įmonės galės rinktis pagal dvi alternatyvas. Pirmuoju atveju išmokos bus apskaičiuojamos įmonėms, kurių apyvarta kritusi 60 proc. ir daugiau. Antroji alternatyva skirta įmonėms, kurios jau yra išnaudojusios 800 tūkst. eurų valstybės pagalbos limitą. Paramos intensyvumas priklausys ne nuo apyvartos sumažėjimo, o nuo neapmokėtų pastoviųjų išlaidų, tokių kaip sąskaitos už patalpų nuomą, komunalinius mokesčius ir kt.

Plačiau skaitykite: https://lrv.lt/lt/naujienos/antrojo-paketo-subsidijos-labiausiai-nukentejusiems-verslams-bus-paskirstyta-70-mln-eur

Su nuolatiniais iššūkiais pandemijos metu susiduriančiam šalies verslui finansiškai pagelbės ir Pagalbos verslui fondas

Su sunkumais pandemijos metu susiduriančiam stambiam ir vidutiniam šalies verslui finansiškai padeda ir  Pagalbos verslui fondas. Fondą valdančios Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) generalinis direktorius Dainius Vilčinskas pastebi, kad netrukus turėtų būti pakeisti finansinės priemonės reikalavimai, kad siūlomos pagalbos sąlygos labiau atitiktų pagalbos besikreipiančių įmonių poreikius, todėl finansavimo apimtys turėtų pastebimai suaktyvėti.

VIVA generalinis direktorius ragina savo galimybėmis gauti finansavimą dvejojančių įmonių vadovus drąsiai kreiptis į agentūrą ir pagalbos galimybes išsiaiškinti kartu. Norėdama gauti finansavimą, įmonė turi atitikti keletą reikalavimų, t. y.: būti nuo pandemijos nukentėjusiu, Lietuvoje registruotu mokesčių mokėtoju, vidutinio dydžio (50 ir daugiau darbuotojų) ar didele įmone, kuri 2019 m. pabaigoje dar nebuvo laikoma patiriančia ekonominių sunkumų. Didesnis prioritetas planuojant investicijas teikiamas inovacijas kuriančioms ir žalinimo projektus vykdančioms įmonėms.

Plačiau skaitykite: https://eimin.lrv.lt/lt/naudinga-informacija-1/informacija-verslui-del-covid-19/pagalba-verslui-patirianciam-sunkumu-del-covid-19/naujos-priemones-verslui

Imamasi mokesčių lengvatų

Finansų ministerija, atsižvelgdama į XVIII-osios Vyriausybės programos nuostatas, susijusias su teisingesne ir augti palankia mokesčių sistema, dar sausio pradžioje informavo apie buriamą mokesčių darbo grupę ir pakvietė visuomenę telktis bei pateikti konkrečius pasiūlymus dėl mokesčių lengvatų peržiūros. Šiandien vykusiame pirmajame mokesčių lengvatų peržiūros renginyje didžiausias dėmesys skirtas visuomenės pateiktiems pasiūlymams, kurių gausybė rodo didelį žmonių susidomėjimą.

Finansų ministrė taip pat pažymėjo, jog mokestinių lengvatų pasiūlymai bus planuojami po išsamių diskusijų, todėl galimi įstatymų pakeitimų projektai nukeliami vėlesniam laikui, ne artėjančiai pavasario sesijai.

Finansų ministerija prezentacijoje išskiria 6 mokesčių sistemos peržiūros kryptis – pelno reinvestavimo skatinimas, žaliasis kursas, pajamų nelygybės mažinimas, specialiųjų apmokestinimo sąlygų ir lengvatų peržiūra, investavimo ir ilgalaikio taupymo instrumentų modelis  ir savivaldos finansinio savarankiškumo stiprinimas ­– kuriomis kas keletą mėnesių kvies diskutuoti Darbo grupę.

Plačiau skaitykite: https://finmin.lrv.lt/lt/naujienos/finansu-ministre-g-skaiste-skubotu-sprendimu-del-mokestiniu-lengvatu-tikrai-nebus

arrow